Vstupní draft NHL a Kometa Brno

    Zbyněk Matýsek
Draft

Draft. Magické slůvko, které je tajným snem každého mladého hokejisty. Draft je vstupní branou do kanadsko-americké NHL. Do roku 1989 neznamenalo pro československé hráče téměř nic, pokud nechtěli emigrovat nebo trpělivě čekat na dovršení věkové hranice a patřičného počtu startů za reprezentaci. I z toho důvodu se do roku 1989 moc často jména československých hokejistů neskloňovala. Zlom nastal po roce 1990, kdy se manažeři NHL vrhli na nové trhy. V poslední době však nastal poněkud ústup z pozic a manažeři volí kvalitu a ne kvantitu. První draft se uskutečnil v roce 1963 a Montreal Canadiens volili co by prvního hráče vůbec Gary Monahana. Mezi mračnem draftovaných hokejistů je řada hráčů, kteří oblékli dres Komety, kteří jsou přímo odchovanci brněnského klubu, a kteří ani netušili, že ve městě pod Špilberkem v budoucnu zakotví. Pojďme se na ně podívat.


Jozef Lukáč

V roce 1982 vyvolal manažer Quebec Nordiques Maurice Filion jméno útočníka VSŽ Košice Jozefa Lukáče. Stalo se to ve dvanáctém kole a Jozef Lukáč byl 244. draftovaným hokejistou tohoto roku. V Quebecu zrovna řádila trojice bratrů Šťastných a ve stejném roce, jako byl draftován Josef Lukáč, draftovali Nordiques o dvě kola dříve také jeho bratra Vincenta. Další slovenské bratrské dvojice se však nedočkali. Do NHL nezamířil ani jeden z Lukáčů. Vincent v roce 1985 skončil v dresu Košic, o rok později odešel Jozef Lukáš na roční angažmá do Komety.

Robert Kron Martin Hrstka

V roce 1985 sáhli Vancouver Canucks prostřednictvím manažera Harry Nealeho draftovali hned dva talenty, které byly vychovány v Brně. Jeden v Ingstavu, jeden v Zetoru. Jeden zažil premiérovou sezónu v dresu Komety, jeden odkroutil první sezónu na vojně v Dukle Trenčín. V 5. kole na 88. pozici vybrali Canucks Roberta Krona, v 6. kole s pořadovým číslem 109. draftoval stejný klub Martina Hrstku. Zatímco první z nich v roce 1990 odešel do zámoří a kromě dresu Canucks oblékl také barvy Hartfordu, Caroliny a Columbusu, druhý z nich po návratu z vojny odešel do Zlína, v roce 1992 se stal součástí výměny mezi Kometou a Zlínem (Meluzín a Janků za Hrstku, Súhradu a Vodáka), po dvou letech (1994) odešel do nižší soutěže a záhy začal trénovat mládež.

Rok 1986 a ve druhém kole Harry Sinden oznámil svou volbu ve druhém kole pro Boston Bruins – Pekka Tirkkonen. Jeden ze dvou finských hráčů, kteří posílili Kometu na zápas proti Slavii Praha v semifinále play-off 1. ČNHL. Tirkkonen nastupoval pravidelně za národní tým Finska, v NHL se však neobjevil.

Tomáš Sršeň Jaroslav Ševčík Ladislav Trešl

Máme tu rok 1987 a hned tři draftované hráče Komety a dokonce členy kádru Komety v sezóně 1986-1987. To Kometa udělal nejlepší výsledek v posledních od roku 1976, který zatím nebyl překonán. Jako první přišel na řadu Tomáš Sršeň v 7. kole (147. volba celkem – Edmonton Oilers), v devátém kole se dočkali další dva tahouni: Jaroslav Ševčík (177.) a Ladislav Trešl (183). Oba dva se stali členy rodiny Quebec Nordiques. Z těchto tří okusili zámořský hokej všichni. V roce 1990 odešel do kempu Edmontonu Tomáš Sršeň, pár zápasů si střihnul v NHL, ale většinu času strávil na farmě v Cape Bretonu, nakonec zvolil návrat do Evropy. Jaroslav Ševčík a Ladislav Trešl zvolili emigraci v roce 1987. Do NHL nakonec nastoupil jen Ševčík (v sezóně 1989-1990), jinak oba dva patřili k lídrům Halifax Citadels. Ševčík se vrátil posléze do Evropy, Trešl zkoušel štěstí na farmách Los Angeles a jen zranění mu zabránilo v připsání startu v NHL. Jen pro pořádek uvádím, že v sezónách 1994-1997 se vrátil do Komety, bohužel na podzim 1996 musel z ekonomických a i jiných blíže nespecifikovaných důvodů v Brně skončit.

Roman Meluzín Milan Nedoma

Po pádu železné opony v roce 1989 se otevřel hráčský trh a nastal doslova hon na mladé a talentované hráče. V roce 1990 byly draftovaní kmenoví hráči Komety Roman Meluzín (4. kolo, 74. pořadí – Winnipeg Jets) a Milan Nedoma (8. kolo, 166. pořadí – Buffalo Sabres). Jejich angažmá v těchto týmech začalo i skončilo jen několika pobyty v přípravných kempech. Ve stejný rok byli draaftovaní Luboš Rob (5. kolo, 99. pořadí – New York Rangers), Roman Mejzlík (8. kolo, 164. pořadí – Edmonton Oilers) a Leo Gudas (12. kolo, 251. pořadí – Calgary Flames). Ani jeden z nich v zámoří nenastoupil, kromě Gudase, ze kterého se vyklubal evropský světoběžník, působili všichni jen v českých soutěžích. Opět pro doplnění – Gudas se s Mejzlíkem potkali v Kometě v sezóně 1995-1996. Mejzlík zde vydržel ještě o rok déle, Luboš Rob přišel do Brna v sezóně 2008-2009.

Róbert Petrovický Martin Sychra

Na další hráče Komety (minulé i budoucí) došlo až o dva roky později. Už v prvním kole si zamluvili Hartford Whalers na deváté pozici Róberta Petrovického. Ten nechal v NHL poměrně výraznou stopu, nastupoval postupně v Hartfordu, Dallasu, St. Louis, Tampa Bay a New York Islanders. Do Komety nastoupil na podzim 2011. V 5. kole přišel na řadu Tomáš Klimt (104. pořadí – New York Islanders), v šestém Jiří Dopita (poprvé – 133.pořadí - Boston Bruins) a hráč Komety Martin Sychra (140. pořadí – Montreal Canadiens), v sedmém kole se dočkal obránce Pavel Rajnoha (150.pořadí - Calgary Flames). Jiřího Dopitu ponechme na pozdější dobu, Tomáš Klimt patřil do základu Komety v letech 2007-2010, Pavel Rajnoha vypomáhal Kometě (resp. Žralokům Vyškov) v sezóně 2002-2003, Martin Sychra odešel v roce 1992 do zámoří, bojoval v kempu Montrealu, v lednu 1996 se vrátil do Komety , v roce 1997 přestoupil do Opavy a následně zakotvil na dlouhá léta v Německu.

Radim Bičánek Václav Varaďa

Rok 1993 a druhé kolo (27.pořadí) znamenalo vstup Radima Bičánka do NHL. Řízného beka si zamluvila Ottawa, krom Ottawy nastupoval také v Chicagu a Columbusu. V roce 2009 se současný kapitán Komety stal součástí modrobílé rodiny.

Také v roce 1994 byl draftován jen jeden hráč, který se také objevil v Kometě v sezóně 2009-2010. Draftován byl ve 4.kole na 89.místě, zamluvil si ho celek San Jose Sharks a jmenuje se Václav Varaďa. Za Žraloky v NHL však nenastoupil, do nejslavnější ligy světa pronikl v dresu Buffala Sabres a Ottawy Senators.

Sami Kapanen Libor Zábranský

O rok později se dostal na pořad výběru i druhý finský reprezentant, který nastoupil v zápase play-off Kometa Brno - Slavia Praha v roce 1994. Ve 4.kolen a 87.pozici si Sami Kapanena vybral Hartford Whalers a rozhodně nelitoval. Kapanen patřil k základním kamenům Whalers, po přestěhování do Caroliny i Hurricanes, po výměně i Flyers. O deset pozic později zvolili Chicago Blackhawks Pavla Kříže, který se však přidal k řadě hráčů, co NHL nikdy neokusili. V 9.kole přišli na řadu manažeři St. Louis Blues a zvolili na 209. pozici Libora Zábranského. Asi je zbytečné jej více představovat, jen dodáme, že v NHL nastupoval pravidelně dvě sezóny. Ve stejném kole na 213. pořadí přišel na řadu Jiří Antonín, jehož práva získal Edmonton Oilers. Tento vysoký bek nastupoval v letech 1996-1997 v Kometě, následovala angažmá v Polsku a nižších soutěžích.

Andrej Podkonický Vratislav Čech Jan Srdínko

Osmé kolo draftu 1996 znamenalo vstup Andreje Podkonického na 196.pozici do organizace St.Louis Blues. NHL však zažila jeho premiéru ve Floridě Panthers. Následoval návrat do Evropy a angažmá v Liberci, v létě 2011 přestoupil do Komety.

Nejvýše postaveným hráčem z České republiky byl na draftu 1997 obránce Vratislav Čech, jehož služby si pojistila Florida Panthers ve třetím kole na 56.pozici. Mladý obránce debutoval v Kometě v baráži 1996, o více jak deset let se do Komety vrátil a stal se pevnou jistotou obranných řad. V sezóně 1994-1995 v Brně působil Jan Srdínko, který se rok poté vrátil do Vsetína a stal se základním členem kádru Valachů. Jeho obrannou činnosti ocenili scouti New Jersey Devils, kteří doporučili manažeru Lou Lamoriellovi vyvolat jeho jméno v 9.kole na 241.pozici. NHL však zůstala řízenému bekovi nedostupná.

Jiří Dopita Jan FadrnýJaroslav Svoboda

V 5.kole olympijského roku 1998 na 123.pozici byl podruhé draftován Jiří Dopita. Po olympiádě v Naganu urostlý centr nedal spát řadě manažerům NHL. Jediný problém byl, zda bude Jiří Dopita ochoten odejít z Evropy do zámoří a jak moc se bude schopen přizpůsobit zámořskému hokeji. Do risku šly nakonec zástupci New York Islanders, ale nakonec práva na Dopitu vyměnili do Philadelphie.Zde strávil jednu sezónu, následoval pokus prosadit se v Edmontonu ,ale zámořské klima Dopitovi opravdu nesvědčilo. Opět pro pořádek, v Kometě odehrál dvě sezóny v letech 2009-2011. Každé další kolo tohoto ročníku draftu pak objevilo hráče pro NHL a pro Brno. V 6.kole volil Pittsburgh na 169. pozici brněnského odchovance Jana Fadrného. Ten srdnatě bojoval o místo u Pens několik sezón, v Kometě se objevil až v sezóně 2004-2005. Osmé kolo bylo vstupní branou pro Jaroslava Svobodu (208.pozice). V dresu Caroliny Hurricanes pozvedl nad hlavu Stanley Cup, do Komety přišel díky odkoupení licence od Znojma v roce 2009.

Tomáš Divíšek Petr Hubáček

Sedmé a deváté kolo a volby Philadelphie Flyers: 195. pořadí Tomáš Divíšek a 243. pořadí Petr Hubáček. Odchovanec Komety měl za sebou jeden rok mezi muži Komety (1996-1997), ale době draftu byl již hráčem Vítkovic a v rodném Brně hostoval. Společně s Divíškem se protloukali na farmě Philly, v letech 2009-2010 a 2011-2012 spolu válčili v Kometě. Ve svém druhém roce za mořem byl Petr Hubáček vyměněn do Nashvillu, jeho zámořskou misi předčasně ukončilo zranění.

Ivan Huml Jozef Balej

Už ve druhém kole na 59. místě v roce 2000 vybrali Boston Bruins Ivana Humla, který se do kádru Bruins probojoval a strávil zde několik sezón. V brněnském angažmá pak působil v letech 2009-2011. Přišlo třetí kolo draft a v něm volba číslo 78. Tou byl Jozef Balej, který se do NHL trvale neprosadil ani v Montrealu, New York Rangers a Vancouveru, v Kometě nastupuje druhou sezónu. Petr Chvojka patřil mezi talentované obránce, v 6.kole si jej na 188.místě také vybrali Canadiens, jeho kariéra však měla velmi sestupnou křivku. V Kometě se objevoval v letech 2004-2006, mimohokejové aktivity pak předčasně ukončily jeho kariéru. Deváté kolo a 269.volba New York Rangers, to byl Martin Richter, v Kometě působící v roce 2009-2010.

Tomáš Malec Jakub Koreis

V roce 2001 byl draftován ve třetím kole jako první (celkově 64) Tomáš Malec celkem Florida Panthers, do NHL nakoukl v dresu Caroliny a Ottawy, po návratu do Evropy se objevuje v Kometě od léta 2010.

Následující tři roky byli draftovaní vždy tři hráči se vztahem ke Kometě. Nejprve šli do výběru Jakub Koreis (1. kolo 19. pořadí – Phoenix Coyotes; Kometa od ledna 2011), Jaroslav Balaštík (6. kolo 184 pořadí – Columbus Blue Jackets ; v Kometě na střídavý start v roce 1998) a Martin Chabada (8. kolo, 252. pořadí – New York Islanders; střídavý start do Komety 1997). Následovali je Richard Stehlík (3. kolo 76. pořadí - Nashville Predators; angažmá v Brně 2010-2011), David Švagrovský (4. kolo 131. pořadí – Colorado Avelanche; Kometa 2008-2009) a Josef Hrabal (8. kolo, 248. pořadí – Edmonton Oilers; střídavý start ze Vsetína 2004-2005). Posledním triumvirátem byli (2004) světoběžník Jakub Šindel (2. kolo, 54. pořadí – Chicago Blackhawks; brněnské angažmá 2009-2010), Václav Meidl (3. kolo, 81. pořadí – Nashville Predators; hráčem Komety 2009-2011) a Jaroslav Mrázek (6. kolo, 179. pořadí – New York Islanders; střídavý start 2007-2008).

Marek Kvapil Marek Zagrapan

V roce 2005 byly draftovaní v prvním kole hned dva hráči s budoucností nebo minulostí v Kometě. Na třinácté pozici si Lindy Ruff zamluvil útočníka Marka Zagrapana, který svůj účet v Kometě měl (možná) uzavřen. Nastupoval zde v roce 2003-2004 v rámci střídavých startů ze Zlína. Do kádru Buffala se snažil několik let protlačit, ale nakonec zvolil návrat do Evropy. O tři pozice níže přišel na řadu Alex Bourret (Atlanta Trashers), který se v Kometě objevil v sezóně 2009-2010 již jako hráč se zkušenostmi z NHL. V pátém kole na 135. místě zvolila Atlanta forvarda Tomáše Pospíšila, který se stal členem kádru Komety v létě 2010, v šestém kole pak zvolila Tampa Bay na 163. pozici Marka Kvapila, který se v Kometě dokonce objevil dvakrát. Nejprve na střídavý start ze Slavie (2003-2004), po několika letech boje v zámoří a anabázi ve Vítkovicích pak odehrál v modrobílém dresu ročník 2010-2011.

Radim Ostrčil Tomáš Vincour

V době, kdy jeho jméno oznámil Peter Chiarelli, manažer Bostonu Bruins, ještě Radim Ostrčil netušil, že nastoupí někdy v Kometě v nejvyšší soutěži. To se psal rok 2007 a jeho si Boston zamluvil v šestém kole, jako svou 169. volbu draftu.

V roce 2009 byl draftován Tomáš Vincour, kterého si v 5. kole na 129. pozici vybral Dallas Stars. Nejmladší hráč, který kdy v Kometě nastoupil (ve věku 15,5 roku), se pohybuje nyní mezi NHL a KHL. Po pár sezónách v Dallasu byl vyměněn do Colorada, ale i díky zraněním nedostal větší příležitost a dal přednost ruské KHL. Po roční anabázi se pokusil navázat nit v Coloradu, ale další rok opět brázdil ledy KHL. Od sezóny 2016-17 nastupuje v modrobílých barvách Komety.

Pavel Jenyš Jakub ZbořilLibor HájekMartin Nečas

Velká budoucnost se předvídá také další trojici. Pavel Jenyš zaujal skauty Minnesoty Wild a za pár let by měl patřit k ústředním postavám tohoto týmu, draft z nižší pozice se v tomto případě rovná velmi dobré investici. Možná výraznější stopu zanechá v zámoří Jakub Zbořil. Komplexní obránce je vytipován za pilíř defenzivy Bruins pro léta „po Chárovi“ V průběhu sezóny 2015-2016 přestoupil do Komety brankář Karel Vejmelka draftovaný Nashville Predators. Ovšem, ruku na srdce, brankář v klubu, kde má výsostní postavení Pekka Rinne a další talentované brankáře má v zásobě, bude mít velmi těžkou pozici.

Rok 2016 a čas obránce Libora Hájka, kterého s ivyhlédl Steve Yzerman, manažer Tampy Bay. Následující sezónu mohl odehrát co by plnohodnotný člen sestavy Komety, ale zvolil odchod do zámořské juniorské ligy.

Modrobílé zastoupení měl také draft 2017. Hned v prvním kole si jako dvanáctou celkovou volbu uplatnilil Carolina Hurricanes na Martina Nečase. V sezóně, kterou pakticky celou strávil v centru prvního útoku s mentorem Martin Eratem a Markem Kvapilem, patřil i přes svůj věk k důležitým členům sestavy Komety. Byl také kapitánem české "osmnáctky", se kterou triumfoval na Hlinkově memoriálu, startoval na MS "20" a na MS "18". Díky startům v posledně jmenované kategorii tak chyběl v posledních finálových extraliogových zápasech. V play-off vytvořil velmi agilní trojici s Hynkem Zohornou a Alexandre Malletem. Pikanterie? Agentem Martina Nečase je Marek Vorel, hlavním evropským scoutem Caroliny Robert Kron.

V přehledu nejsou zmínky o dalších hráčích, kteří draftem prošli (například Tomáš Kaberle, Dan Spang, Petr Tenkrát, Pavel Brendl), jejich působení v Kometě se však smrskla na poměrně krátkou epizodu.Hráči Komety, kteří prošli vstupním draftem NHL

Přehled draftovaných hráčů
Rok Pořadí Klub Jméno
198212 / 244 Quebec Nordiques Jozef Lukáč
19855 / 88 Vancouver Canuks Robert Kron
19856 / 109 Vancouver Canuks Martin Hrstka
19862 / 34 Boston Bruins Pekka Tirkkonen
19877 / 147 Edmonton Oilers Tomáš Sršeň
19879 / 177 Quebec Nordiques Jaroslav Ševčík
19879 / 183 Quebec Nordiques Ladislav Trešl
19904 / 74 Winnipeg Jets (79-96) Roman Meluzín
19905 / 99 New York Rangers Lubos Rob
19908 / 164 Edmonton Oilers Roman Mejzlík
19908 / 166 Buffalo Sabers Milan Nedoma
199012 / 251 Calgary Flames Leo Gudas
19921 / 9 Hartford Whalers Róbert Petrovický
19925 / 104 New York Islanders Tomáš Klimt
19926 / 133 Boston Bruins Jiří Dopita
19926 / 140 Monteral Canadiens Martin Sychra
19927 / 150 Calgary Flames Pavel Rajnoha
19932 / 27 Ottawa Senators Radim Bičánek
19944 / 89 San Jose Sharks Václav Varaďa
19954 / 87 Hartford Whalers Sami Kapanen
19954 / 97 Chicago Blackhawks Pavel Kríž
19959 / 209 St.Louis Blues Libor Zábranský st.
19959 / 213 Edmonton Oilers Jiří Antonín
19968 / 196 St.Louis Blues Andrei Podkonický
19968 / 204 Toronto Maple Leafs Tomáš Kaberle
19973 / 56 Florida Panthers Vratislav Čech
19978 / 197 Monteral Canadiens Petr Kuboš
19979 / 241 New Jersey Devils Jan Srdínko
19985 / 123 New York Islanders Jiři Dopita
19986 / 163 Los Angeles Kings Tomáš Žižka
19986 / 169 Pittsburgh Penguins Jan Fadrný
19987 / 195 Philadelphia Flyers Tomáš Divíšek
19988 / 208 Carolina Hurricannes Jaroslav Svoboda
19989 / 243 Philadelphia Flyers Petr Hubáček ml.
19991 / 4 New York Rangers Pavel Brendl
19997 / 191 Nashville Pretarors Martin Erat
19998 / 230 Anaheim Ducks Petr Tenkrat
20002 / 59 Boston Bruins Ivan Huml
20003 / 78 Monteral Canadiens Jozef Balej
20003 / 89 Nashville Pretarors Libor Pivko
20006 / 182 Monteral Canadiens Petr Chvojka
20009 / 269 New York Rangers Martin Richter
20013 / 64 Florida Panthers Tomáš Malec
20021 / 19 Phoenix Coyotes Jakub Koreis
20022 / 35 Pittsburgh Penguins Ondřej Němec
20022 / 52 San Jose Sharks Dan Spang
20026 / 184 Columbus Blue Jackets Jaroslav Balaštík
20028 / 252 New York Islanders Martin Chabada
20033 / 76 Nashville Pretarors Richard Stehlík
20034 / 131 Colorado Avelanche David Švagrovský
20038 / 248 Edmonton Oilers Josef Hrabal
20041 / 10 Atlanta Trashers Boris Valábík
20042 / 54 Chicago Blackhawks Jakub Šindel
20043 / 81 Nashville Pretarors Václav Meidl
20046 / 179 New York Islanders Jaroslav Mrázek
20051 / 13 Buffalo Sabers Marek Zagrapan
20051 / 16 Atlanta Trashers Alex Bourret
20055 / 135 Atlanta Trashers Tomáš Pospíšil
20056 / 163 Tampa Bay Ligtning Marek Kvapil
20076 / 169 Boston Bruins Radim Ostrčil
20095 / 129 Dallas Stars Tomáš Vincour
20122 / 57 Vancouver Canuks Alexandre Mallet
20147 / 199 Minnesota Wild Pavel Jenyš
20151 / 13 Boston Bruins Jakub Zbořil
20155 / 145 Nashville Pretarors Karel Vejmelka
20162 / 37 Tampa Bay Ligtning Libor Hájek
20171 / 12 Carolina Hurricannes Martin Nečas


Draftovaní hráči dle umístění na draftu
Rok Pořadí Klub Jméno
19991 / 4 New York Rangers Pavel Brendl
19921 / 9 Hartford Whalers Róbert Petrovický
20041 / 10 Atlanta Trashers Boris Valábík
20171 / 12 Carolina Hurricannes Martin Nečas
20051 / 13 Buffalo Sabers Marek Zagrapan
20151 / 13 Boston Bruins Jakub Zbořil
20051 / 16 Atlanta Trashers Alex Bourret
20021 / 19 Phoenix Coyotes Jakub Koreis
19932 / 27 Ottawa Senators Radim Bičánek
19862 / 34 Boston Bruins Pekka Tirkkonen
20022 / 35 Pittsburgh Penguins Ondřej Němec
20162 / 37 Tampa Bay Ligtning Libor Hájek
20022 / 52 San Jose Sharks Dan Spang
20042 / 54 Chicago Blackhawks Jakub Šindel
19973 / 56 Florida Panthers Vratislav Čech
20122 / 57 Vancouver Canuks Alexandre Mallet
20002 / 59 Boston Bruins Ivan Huml
20013 / 64 Florida Panthers Tomáš Malec
19904 / 74 Winnipeg Jets (79-96) Roman Meluzín
20033 / 76 Nashville Pretarors Richard Stehlík
20003 / 78 Monteral Canadiens Jozef Balej
20043 / 81 Nashville Pretarors Václav Meidl
19954 / 87 Hartford Whalers Sami Kapanen
19855 / 88 Vancouver Canuks Robert Kron
19944 / 89 San Jose Sharks Václav Varaďa
20003 / 89 Nashville Pretarors Libor Pivko
19954 / 97 Chicago Blackhawks Pavel Kríž
19905 / 99 New York Rangers Lubos Rob
19925 / 104 New York Islanders Tomáš Klimt
19856 / 109 Vancouver Canuks Martin Hrstka
19985 / 123 New York Islanders Jiři Dopita
20095 / 129 Dallas Stars Tomáš Vincour
20034 / 131 Colorado Avelanche David Švagrovský
19926 / 133 Boston Bruins Jiří Dopita
20055 / 135 Atlanta Trashers Tomáš Pospíšil
19926 / 140 Monteral Canadiens Martin Sychra
20155 / 145 Nashville Pretarors Karel Vejmelka
19877 / 147 Edmonton Oilers Tomáš Sršeň
19927 / 150 Calgary Flames Pavel Rajnoha
19986 / 163 Los Angeles Kings Tomáš Žižka
20056 / 163 Tampa Bay Ligtning Marek Kvapil
19908 / 164 Edmonton Oilers Roman Mejzlík
19908 / 166 Buffalo Sabers Milan Nedoma
19986 / 169 Pittsburgh Penguins Jan Fadrný
20076 / 169 Boston Bruins Radim Ostrčil
19879 / 177 Quebec Nordiques Jaroslav Ševčík
20046 / 179 New York Islanders Jaroslav Mrázek
20006 / 182 Monteral Canadiens Petr Chvojka
19879 / 183 Quebec Nordiques Ladislav Trešl
20026 / 184 Columbus Blue Jackets Jaroslav Balaštík
19997 / 191 Nashville Pretarors Martin Erat
19987 / 195 Philadelphia Flyers Tomáš Divíšek
19968 / 196 St.Louis Blues Andrei Podkonický
19978 / 197 Monteral Canadiens Petr Kuboš
20147 / 199 Minnesota Wild Pavel Jenyš
19968 / 204 Toronto Maple Leafs Tomáš Kaberle
19988 / 208 Carolina Hurricannes Jaroslav Svoboda
19959 / 209 St.Louis Blues Libor Zábranský st.
19959 / 213 Edmonton Oilers Jiří Antonín
19998 / 230 Anaheim Ducks Petr Tenkrat
19979 / 241 New Jersey Devils Jan Srdínko
19989 / 243 Philadelphia Flyers Petr Hubáček ml.
198212 / 244 Quebec Nordiques Jozef Lukáč
20038 / 248 Edmonton Oilers Josef Hrabal
199012 / 251 Calgary Flames Leo Gudas
20028 / 252 New York Islanders Martin Chabada
20009 / 269 New York Rangers Martin Richter


Draftovaní hráči podle klubu

Rok Pořadí Jméno
Anaheim Ducks
19998/230 TENKRÁT Petr
Arizona Coyotes /Phoenix Coyotes / Winnipeg Jets
20021/19 KOREIS Jakub
19904/74 MELUZÍN Roman
Boston Bruins
19862/34 TIRKKONEN Pekka
19926/133 DOPITA Jiří
20002/59 HUML Ivan
20076/169 OSTRČIL Radim
20151/13 ZBOŘIL Jakub
Buffalo Sabers
19908/166 NEDOMA Milan
20051/13 ZAGRAPAN Marek
Calgary Flames
199012/251 GUDAS Leo
19927/150 RAJNOHA Pavel
Carolina Hurricanes / Hartford Whalers
19921/9 PETROVICKÝ Róbert
19954/87 KAPANEN Sami
19988/208 SVOBODA Jaroslav
20171/12 NEČAS Martin
Colorado Avelanche / Quebec Nordiques
198212/244 LUKÁČ Jozef
19879/183 TREŠL Ladislav
19879 / 177 ŠEVČÍK Jaroslav
20034/131 ŠVAGROVSKÝ David
Columbus Blue Jackets
20026/184 BALAŠTÍK Jaroslav
Dallas Stars / Minneosta North Stars
20095/129 VINCOUR Tomáš
Edmonton Oilers
19877/147 SRŠEŇ Tomáš
19908/164 MEJZLÍK Roman
19959/213 ANTONÍN Jiří
20038/248 HRABAL Josef
Florida Panthers
19973/56 ČECH Vratislav
20013/64 MALEC Tomáš
Chicago Blackhawks
19954/97 KŘÍŽ Pavel
20042/54 ŠINDEL Jakub
Los Angeles Kings
19986 / 163 ŽIŽKA Tomáš
Minnesota Wild
20147/199 JENYŠ Pavel
Montreal Canadiens
19926/140 SYCHRA Martin
19978 / 197 KUBOŠ Petr
20003/78 BALEJ Jozef
20006/182 CHVOJKA Petr
Nashville Predators
19997 / 191 ERAT Martin
20003 / 89 PIVKO Libor
20033 / 76 STEHLÍK Richard
20043 / 81 MEIDL Václav
20155 / 145 VEJMELKA Karel
New Jersey Devils
19979/241 SRDÍNKO Jan
New York Islanders
19925/104 KLIMT Tomáš
19985/123 DOPITA Jiří
20028/252 CHABADA Martin
20046/179 MRÁZEK Jaroslav
New York Rangers
19905/99 ROB Luboš
19981/4 BRENDL Pavel
20009/269 RICHTER Martin
Ottawa Senators
19932/27 BIČÁNEK Radim
Philadelphia Flyers
19987/195 DIVÍŠEK Tomáš
19989/243 HUBÁČEK Petr ml.
Pittsburgh Penguins
19986/169 FADRNÝ Jan
20022 / 35 NĚMEC Ondřej
San Jose Sharks
19944/89 VARAĎA Václav
20022/52 SPANG Dan
St.Louis Blues
19959/209 ZÁBRANSKÝ Libor
19968/196 PODKONICKÝ Andrej
Tampa Bay Lightning
20056/163 KVAPIL Marek
20162 / 37 HÁJEK Libor
Toronto Maple Leafs
19968/204 KABERLE Tomáš
Vancouver Canuks
19855/88 KRON Robert
19856/109 HRSTKA Martin
20122 / 57 MALLET Alexandre
Winnipeg Jets / Atlanta Trashers
20041/10 VALÁBIK Boris
20051/16 BOURRET Alex
20055/135 POSPÍŠIL Tomáš